Twój poradnik na temat terapii dożylnej witaminą C

Skuteczność i bezpieczeństwo powinny stanowić podstawę każdego programu terapeutycznego. A skoro nawet Amerykańskie Towarzystwo Medyczne mówi o 100000 zgonów rocznie wywołanych przez przepisane na recepty leki, należałoby spojrzeć inaczej na podawanie mega dawek witaminy C.

Tym bardziej, iż z przedawkowania witamin w Stanach Zjednoczonych umiera zaledwie jedna osoba na dziesięć lat.

Założenie, że „jeden rozmiar będzie dobry dla wszystkich” jest prawdopodobnie największym nieporozumieniem związanym z terapią witaminą C.

Chory organizm potrzebuje bowiem o wiele więcej witaminy C niż zdrowy.

Kluczem do sukcesu jest przyjmowanie witaminy C odpowiednio często, długo i w odpowiednich dawkach.

Odpowiednia dawka może być Twoim lekarstwem lub trucizną – mówił już o tym Paracelsus.

Lekarze posiadający doświadczenie w leczeniu witaminą C zgodnie potwierdzają iż małe ilości po prostu nie działają.

Co więcej podanie witaminy C w zbyt niskiej dawce może sprzyjać powstaniu reakcji Fentona. Podanie pacjentowi witaminy C w odpowiednio dużej dawce spowoduje błyskawiczną redukcję wolnych rodników.

Swoje prawdziwie terapeutyczne właściwości witamina C objawia dopiero przy naprawdę dużych dawkach. Wówczas wykazuje ona właściwości antyhistaminowe i odgrywa rolę antytoksyny i antybiotyku.

Aby osiągnąć odpowiedni poziom witaminy C w osoczu w terapii chorób cywilizacyjnych w tym nowotworach podaje się witaminę C dożylnie. Doustnie nie jesteśmy w stanie przyjąć tak dużej dawki, która uporałaby się z chorobą. Zawsze dojdziemy do momentu, gdy przekroczymy próg biegunkowy.

Stężenie witaminy C we krwi jest ściśle kontrolowane, nawet po zażyciu doustnie możliwie najwyższych tolerowanych dawek. Natomiast witamina C podawana dożylnie omija tę ścisłą kontrolę, co powoduje zwiększenie stężenia witaminy C aż 70-krotnie w porównaniu do tej samej dawki podanej doustnie.

Udowodniono bowiem, że doustne zażycie 1,25g witaminy C powoduje wzrost stężenia w surowicy krwi do 135µmol/l, a ta sama dawka podana dożylnie aż do 885µmol/l.

Jedynie podanie dożylne powoduje tak wysokie stężenie witaminy C, że może ona mieć aktywność przeciwnowotworową.