Twój poradnik na temat terapii dożylnej witaminą C

Wraz z doniesieniami na temat przeciwnowotworowego działania witaminy C oraz popularnością książek „Wylecz się sam” Andrew W. Saula oraz „Ukrytych terapii” Jerzego Zięby pojawiło się wiele ośrodków, które zapewniają, że leczą nowotwory.

Tymczasem autorzy tych i innych podobnych publikacji przestrzegają:

„Nie można traktować witaminy C jako leku na raka, bo czegoś takiego po prostu nie ma i nigdy nie będzie” J. Zięba

„Terapia ta jednak nie u wszystkich zadziała, ponieważ pewne zmienne mogą zniweczyć jej skuteczność” Leigh Erin Connealy

"Prawdopodobnie największym nieporozumieniem związanym z terapią witaminą C jest założenie, że „jeden rozmiar będzie dobry dla wszystkich” J. Zięba

 Jednocześnie autorzy tych publikacji potwierdzają niezwykłe terapeutyczne właściwości witaminy C.

„Uważam, że należy stosować witaminę C w każdej ciężkiej chorobie z nowotworem włącznie”J. Zięba

„Zastosowanie witaminy C w chorobie nowotworowej przynosi całą gamę niezwykle ważnych korzyści terapeutycznych – właściwie bez jakichkolwiek istotnych skutków ubocznych. Dzieje się to jednak tylko wtedy, kiety jest ona stosowana we właściwy sposób.” J. Zięba

"Podawanie dużej ilości witaminy C, przy poważnym podejściu do pacjenta chorującego na nowotwór, stanowi „centrum działania terapeutycznego ale nie jest jedyną rzeczą, którą należy zastosować” J. Zięba

„Klucz do sukcesu to gra zespołowa. Ogromnym błędem byłoby skupianie się na jednym składniku.” Andrew W. Saul 

 Z przytoczonych wypowiedzi wynika jednoznacznie, że aby Państwa terapia była skuteczna i aby mogli się Państwo ustrzec przed nieuczciwością niektórych ośrodków, żerujących na nieszczęściu pacjentów trzeba zwracać uwagę na następujące aspekty.

billionphotos 941625 24x24Czy Państwa lekarz stosuje odpowiednio duże i indywidualnie dobrane dawki dożylne witaminy C?

billionphotos 941625 24x24Czy podczas wlewu dożylnego buteleczka z witaminą C otwierana jest na Państwa oczach czy też pielęgniarka przynosi gotowy roztwór, zapewniając, że jest to witamina C o określonym stężeniu?

billionphotos 941625 24x24Czu konsultacja lekarska trwa odpowiednio długo, co najmniej 60 minut w przypadku pacjentów nowotworowych, a w jej trakcie przeprowadzana jest wszechstronna ocena kliniczna?

billionphotos 941625 24x24Czy pacjent został poinformowany o koniecznych zmianach stylu życia, uzyskał wsparcie żywieniowe?
 
billionphotos 941625 24x24Czy na pewno jest Państwu podawana witamina C w postaci askorbinianu sodu a nie czysta witamina C? Większość preparatów dostępnych na rynku nie jest dostosowana do podawania dożylnego.

billionphotos 941625 24x24Czy lekarz prowadzący bierze pod uwagę inne czynniki takie jak: skażenie toksynami środowiskowymi (w tym metalami ciężkimi), współistniejące choroby, infekcje (wirusowe, bakteryjne, pasożytnicze oraz grzybicze), inne terapie którym pacjent się poddał?

billionphotos 941625 24x24Czy lekarz zwiększa prawdopodobieństwo wyleczenia choroby nowotworowej zgodnie z nowoczesnym podejściem medycyny zintegrowanej poprzez zastosowanie dożylne różnych witamin (nie tylko C), silnych antyoksydantów np. glutationu, kwasu alfa-liponowego, kwasu pangamowego, niezbędnych minerałów, ozonoteraii i innych zalecanych suplementów.

billionphotos 941625 24x24Czy w ośrodku z usług którego Państwo korzystają mogą się Państwo poddać takiej kompleksowej kuracji?

Podsumowując, kluczem do sukcesu jest „gra zespołowa” tzn. stosowanie witamin, minerałów, silnych antyoksydantów itd. w ramach odpowiednio skonstruowanego programu „uszytego na miarę” – ponieważ nie ma dwóch takich samych pacjentów.